راهنمای انجام آزمون های آنلاین

داوطلبین عزیز، جهت شرکت در آزمون های آنلاین بهتر هست که از کامپیوتر و یا لپ تاب استفاده کنید تا سوال ها واضح تر باشند و زمان شما هدر نرود.

شرکت در آزمون های تعیین سطح و آزمون های هوش و شخصیت شناسی برای همه رایگان بوده و در دسترس همگی می باشد.

شرکت در آزمون های جامع مرحله ای و آزمون های vip و آزمون های مبحثی بایستی که در طرح های ما شرکت کرده باشید و داوطلب گروه مشاوره ما باشید.

با هر رمز عبوری که برای آزمون دریافت کرده اید فقط یکبار توی اون آزمون میتونید شرکت کنید پس دقت کنید که زمان شروع آزمون کارهاتون را انجام داده باشید و تا پایان آزمون توی اتاقتون و پای دستگاه، متمرکز باشید.

برای شما عزیزان سه نوع آزمون ترتیب دیده ایم که نحوه ی شرکت در هر کدام را بصورت جداگانه شرح داده ایم:

آزمون تعیین سطح

احتمالا آزمون ابتدایی همۀ شما عزیزان در سایت ما همین آزمون تعیین سطح باشد، جهت شرکت در آزمون تعیین سطح بر روی آزمون مربوط به رشته و مقطع تحصیلی خود کلیک کنید و سپس وارد صفحه ای می شوید شبیه تصویر زیر:

در مستطیل جلوی عبارت رمز عبور، رمز (شماره کاربری) که از مشاور خود دریافت کرده اید را وارد می کنید و سپس روی کلید آبی رنگ که عبارت ورود رمز روی آن نوشته شده را کلیک می کنید تا وارد صفحه آزمون شوید ، که صفحه ای به مانند صفحه زیر را مشاهده می کنید که توضیحات آزمون اعم از تعداد سوالات، ضرایب ، زمان آزمون و…. نوشته شده.

که توضیحات را کامل و با دقت بخوانید و سپس برای شروع کافی هست که روی کلید شروع آزمون که در تصویر بالا مشخص کرده ایم، کلیک کنید.

فقط دقت کنید که با زدن کلید شروع آزمون، آزمون اجرا میشه و زمانش محاسبه میشه و دیگه امکان برگشت ندارید، پس سعی کنید که زمان زدن شروع آزمون، متمرکز پای کامپیوتر باشید و کاغذ و قلم هم برای چرک نویس همراهتون باشه.

بعد از زدن دکمه شروع آزمون، سوالات نمایش داده میشه و ثانیه شمارهم بالای صفحه، زمان را به شما نشون میده
همانند شکل زیر:

که زمان در بالای صفحه با هایلات زرد مشخص شده و برای مشخص کردن پاسخ مد نظرتون باید دایره کنار هر گزینه که با رنگ قرمز مشخص شده را لمس کنید.

در هر صفحه تعدادی سوال مشخص شده اند که برای مشاهده سوالات بعدی باید پایین آخرین سوال از کلیدهایی که طبق شکل زیر قرار داده شده است استفاده کنید، و یا حتی اگر خواستید مروری به سوالات قبلی داشته باشید می توانید به page های قبلی مراجعه کنید.

و در آخرین صفحه از سوال ها، همانند شکل زیر، یکی از کلید ها پایان آزمون هست که چنانچه زودتر از اینکه تایم آزمون به پایان برسد، خواستید آزمون را به اتمام برسانید، می توانید با لمس این کلید آزمون را به سرانجام برسانید و اگر خواستید که مرور کنید می توانید به پیج های قبلی بروید تا زمان آزمون خود به خود به پایان رسیده و نتایجتان مشخص شود.

بعد از پایان آزمون، نتیجه بصورت تصویر زیر برای شما نمایان میشه و به ایمیل مشاورتون هم ارسال میشه، ولی همونطور که نوشته شده برای تسریع در کار مشاور، از صفحه نتیجتون عکس گرفته و برای مشاورتون ارسال کنید.

این تصویر دارای صفت خالی alt است؛ نام پروندهٔ آن 1-48-1024x849.png است

البته اگر با گوشی آزمون دادید ممکنه که درصد ها کامل توی صفحه نمایش داده نشه و شبیه تصویر زیر باشه، که اگه قابلیت چرخش گوشی را فعال کنید و گوشی را بصورت افقی دستتون بگیرید دیگه کارنامه را میتونید کامل مشاهده کنید و از نتایجتون اسکرین بگیرید.

برای مشاهده پاسخ های خود و گزینه درست هر سوال هم می توانید در صفحه نتایج خود روی کلید “نمایش سوالات آزمون” که در تصویر بالا مشخص کرده ایم کلیک کنید تا به صورت زیر پاسخ های درست هر سوال و پاسخی که شما داده اید مشخص شه.

این تصویر دارای صفت خالی alt است؛ نام پروندهٔ آن 1-49-1024x881.png است

همانند شکل بالا مشاهده می کنید که گزینه درست هر سوال با رنگ سبز مشخص شده و گزینه منتخب شما در صورت غلط بودن با رنگ قرمز مشخص می شود. البته در صورتیکه سوال مربوطه پاسخ تشریحی داشته باشد ، پاسخ تشریحی هر سوال هم براتون نمایان میشه که می تونید برای بررسی بهتر ازمون ازشون استفاده کنید.

آزمون های مبحثی

جهت شرکت در آزمون های مبحثی نیاز به رمز عبور ندارید و فقط باید که در سایت ثبت نام کرده باشید و عضو سایت باشید. بعد از کلیک روی مبحث یا فصل درس مربوطه وارد صفحه توضیحات آزمون می شوید و باقی مراحل هم شبیه آزمون تعیین سطح می باشد.

آزمون های مرحله ای

آزمون های مرحله ای از همۀ دروس و بر اساس برنامه هایی که دریافت می کنید می باشد. و برنامه و بودجه بندی آزمون ها را می توانید با کلیک روی عبارت برنامه راهبردی آزمون های مرحله ای دریافت کنید.

رمز عبور هر آزمون را هم روز قبل از آزمون از مشاور خود دریافت نمایید.

Views: 180

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *