آموزش نحوه دریافت کد سوابق تحصیلی

راهنمای دریافت کد سوابق تحصیلی دیپلم از سامانه دیپ کد در این مقاله ارائه داده شده است. داوطلبان کنکور سراسری 1400، به منظور ثبت نام و شرکت در کنکور سراسری باید کد سوابق تحصیلی دیپلم و پیش دانشگاهی خود را از سایت dipcode.medu.ir دریافت نمایند.

سوابق تحصیلی دانش آموزان (معدل کتبی دیپلم) در کنکور سراسری تاثیر مثبت دارد. از این رو هر یک از داوطلبان باید نمرات امتحانات نهایی و پیش دانشگاهی خود را در اختیار سازمان سنجش کشور قرار دهند. داوطلبان برای دریافت کد سوابق تحصیلی دیپلم و پیش دانشگاهی باید به نشانی dipcode.medu.ir مراجعه نمایند. در ادامه نحوه دریافت کد سوابق تحصیلی در سامانه دیپ کد به صورت کامل ارائه داده شده است.

یکی از مدارک لازم برای ثبت نام کنکور سراسری 1400 کد سوابق تحصیلی دانش آموزان می باشد. آن دسته از داوطلبانی که دیپلم خود را سال 84 و پس از آن و مدرک پیش دانشگاهی خود را از سال 91 به بعد دریافت کرده اند، مشمول اعمال سوابق تحصیلی در کنکور سراسری 1400 می باشند. بر اساس آخرین اطلاعیه منتشر شده سایت سازمان سنجش کشور، تاثیر سوابق تحصیلی داوطلبان به میزان 30 درصد و مثبت خواهد بود.

دریافت کد سوابق تحصیلی دیپلم از سامانه دیپ کد
طریقه کار با سامانه دریافت کد سوابق تحصیلی وزارت آموزش و پرورش dipcode.medu.ir به این صورت است که ابتدا باید واردسامانه دریافت کد سوابق تحصیلی وزارت آموزش و پرورش شوید که وزارت آموزش و پرورش برای دریافت سوابق تحصیلی آن را ایجاد کرده است اما قبل از آن شما می بایست یک سری اطلاعات شامل تاریخ تولد ، کد مقطع ، کد منطقه، کد مدرسه و کد دانش آموزی خود را داشته باشید.

برای دریافت کد دانش آموزی می توانید به مدرسه خود مراجعه کنید. همچنین در بالای کارنامه ها و مدارک تحصیلی شما کد دانش آموزی و کد مدرسه و منطقه شما ثبت شده است.

به منظور دریافت کد منطقه برای سوابق تحصیلی و کد مدرسه هم می توانید به مدرسۀ خود مراجعه کنید.

هر داوطلب باید کد سوابق تحصیلی برای دوره متوسطه و دوره پیش دانشگاهی خود را به طور مجزا دریافت نماید. و هر دو کد را در ثبت نام در آزمون سراسری در سامانه سازمان سنجش درج نماید.

این تصویر دارای صفت خالی alt است؛ نام پروندهٔ آن image-1024x989.png است

با وارد کردن تاریخ تولد ، کد مقطع ، کد منطقه و کد دانش آموزی ، اطلاعات شخصی و نمرات امتحان نهایی خود را می توانید ببینید. اگر مقطع خود را متوسطه انتخاب کنید ، نمرات امتحان نهایی دیپلم به شما نمایش داده می شود و در صورتی که مقطع پیش دانشگاهی را انتخاب کرده باشید نمرات امتحان نهایی پیش دانشگاهی نمایش داده خواهد شد.در صورتی که مغایرتی در نمرات شما وجود داشت ، می توانید درخواست رسیدگی ثبت نمایید.

در صورتی که اطلاعات شما به درستی ثبت شده بود ، گزینه تائید را انتخاب می کنید و کدی که به شما داده می شود را در سایت سازمان سنجش ثبت می کنید. دقت کنید که اگر در تاریخ مقرر شده کد سوابق تحصیلی در سایت سازمان سنجش ثبت نشود ، در کارنامه کنکور شما ، سوابق تحصیلی اعمال نخواهد شد.

Views: 22

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *